Bağlantıları atla

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik bir firmanın, markanın ya da kurumun çalışmalarını şekillendiren, kimliğini oluşturan, misyon ve vizyonuyla doğru orantıda olan bir kavramdır. Hem şirket içinde hem de şirket dışında nasıl göründüğünü belirler. İyi planlanan ve profesyonel olarak hazırlanan bir kurumsal kimlik, firmanın müşterilerine ve potansiyel müşterilerine hızlı, doğru ve etkili bir şekilde ulaşabilmesini sağlar. Aynı zamanda kurumsal kimlik firmaya saygınlık ve prestij kazandırmakta, insanlarla bir bağ oluşturmaya yaramaktadır. 

Kurumsal Kimlik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kurum ve kuruluşların tanıtım stratejilerini yöneten ve dışarıya tanıtan bir kavram olarak adlandırılan kurumsal kimlik, profesyonel bir şekilde hazırlandığında rakip firmaların önüne geçiren bir olgudur. Oluşturulduğu taktirde kolay kolay değiştirilemeyen ve müşterilerinin aklında yer edecek olan firma kurumsal kimliği, uzman kişi veya şirketler tarafından hazırlanmalıdır. Pazarlama faaliyetlerinin hepsi bu kurumsal kimlik ile yapılmaktadır.

Firmalar kurumsal kimlik tasarımını oluştururken her detayına dikkat etmelidir. Bunun sebebi; oluşturulan kurumsal kimlik müşterilerin aklında yer edecek ve piyasada bu şekilde tanındığı için kolay kolay değiştirilemeyecektir. Aynı zamanda çok uzun süre aynı ve etkili bir kurumsal kimlik ile faaliyet gösteren firmalar, müşterilerinde bir bağ oluşturmakta, güven duygusu ile bağlanmalarını sağlamaktadır.

Bir kurumsal kimlik çalışmasının içinde başlıca markanın ismi, logosu, var ise sloganı, kurumsal yazı tipi kullanımı, antetli kağıdı, zarfı, dosyalar ve kutu tasarımı kesinlikle yer almalıdır. Bunun dışında firmanın bulunduğu sektöre göre farklılaşan bu çalışmalar aşağıdaki gibi seçeneklendirilebilir;

Faturalar, makbuzlar ve fişler

Kar ve sertifikalar

Bayrak ve giydirmeler

Tabela tasarımları

Ambalaj tasarımları

Promosyon tasarımları

E-mail imzaları

Mailing şablonu

Web sitesi

Sosyal Medyası

Antetli kağıt

Not kağıtları

Karton ve naylon poşetler

Ajandalar

Bir kurumsal kimlik çalışmasının ücreti, firmanın belirlediği kriterlere, süreye, zorluğuna, çeşitliliğine ve beklentisine göre farklılık göstermektedir. Kurumsal kimliğin altında bir hayli fazla çalışma olabilmekte, bu da tasarımın süresini ve zorluğunu arttırmaktadır.

Proje Süreci Nasıl İşliyor ?

Projenin talebinin alınması, teklifin iletilmesi

"Mesafeli Satış Sözleşmesi"nin imzalanması

3 farklı çalışmanın hazırlanıp, müşteriye sunulması, revize isteği varsa çalışmanın istenildiği gibi tekrar tasarlanması

Müşterinin karar kıldığı çalışmanın tüm dökümanlarının iletilmesi

Neden Bisitelazım ✌️

7 Yıllık Tecrübemize, Alanında Uzman Ekibimize, Güçlü İletişimimize, Yaratıcılığımıza Güveniyoruz.

E-Posta Adresimiz

bilgi@bisitelazim.net

Telefon Numaramız

+90 531 747 84 28

Çevrimiçiyiz, Bize Hemen Ulaşabilirsiniz