Bağlantıları atla

Reklam Yönetimi

Reklamlar özellikle son yıllarda potansiyel müşterilere ulaşmada en büyük araç olarak biliniyor. Günümüz dijital dünyasında da bunun en büyük kaynağı hiç şüphesiz Google Ads. Ürün ya da hizmetin Google’da potansiyel müşteriler ile buluşturulmasının en etkili yolu olan Google Ads, dijital pazarlama stratejilerinin en önemli halkasıdır.

Google Ads Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Google Ads, dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da aranan anahtar kelimeler ile potansiyel müşterilere ulaşmanın en hızlı, en kolay ve en etkili yoludur. Ürün ve hizmeti tanıtmanın yanı sıra yapılan reklamlar sayesinde detaylı ölçümlenebilme imkânı, Google Ads’i işletmeler için çok cazip kılmaktadır.

Dijital ortamda kullanıcılar satın alacakları bir ürünü, gidecekleri yeri veya belirli bir konuda alacakları bilgiyi Google’da aramaktadır. Google Ads ile verilen reklamlar da bu arama sonuçlarında karşılarına çıkmaktadır. Google Ads ile reklamın gösterileceği platform, yer ve cihazlar belirlenebilmektedir. Masaüstü ya da mobil uyumlu cihazlarda göstererek potansiyel müşterilere doğru bir şekilde ulaşılmakta, dolayısıyla bilinirlik ve satışlar da arttırılmaktadır. Kullanıcıların sizi hangi arama öbekleri ve anahtar kelimeler ile bulmasını istiyorsanız, Google Ads üzerinden ona uygun bir çalışma hazırlanmalıdır.

Öncelikle reklamlardan maksimum verimi alabilmek için Google Ads panelini çok iyi bilmek, hangi aracın hangi amaçla kullanıldığını bilmek gerekmektedir. Reklam kampanyası oluşturulmadan önce detaylı araştırma ve hazırlık süreci tamamlanmalı, firma ve potansiyel müşteriler ile ilgili ayrıntılar belirlenmelidir. Google Ads ile reklamın gösterileceği ülke ya da şehir, gün ya da saat, yaş, cinsiyet ve demografik ayarlamaların hepsini yapılmaktadır. Bu yüzden ihtiyaç ve amaçlar doğru belirlendikten sonra en uygun kampanya hazırlanmalıdır.

Google Ads üzerinden bir reklam kampanyası hazırlanırken bütçenin hedef ile doğru orantıda belirlenmeli, anahtar kelimelerin ihtiyaca uygun olarak hazırlanmalı, reklam aktif iken sürekli kontrol edilmeli, sonuçlar iyi analiz edilmeli ve buna göre optimizasyonlar yapılmalıdır. Aksi durumda kampanya yeterli verimi sağlamayacaktır.

Google Ads, farklı reklam modellerini bir araya getirmektedir. Google Ads üzerinden Google arama motorlarında reklamların gösterilebildiği gibi, sizin belirlediğiniz web sitelerinde görüntülü reklamlar gösterilebilmektedir. Bunun dışında Youtube reklamları, Gmail reklamları, mobil reklamlar ve alışveriş reklamları(e-ticaret) da Google Ads ile yapılmaktadır. Google reklam fiyatlarını da bu kategoriler ve detaylandırmalar belirlemektedir. Yapılan bu reklamların sonunda kimlerin reklamlara tıkladığı, kimlerin form doldurduğu, kimlerin sizi aradığı, kimlerin web sitenizi ziyaret ettiği ya da kimlerin ürününüzü satın aldığı raporlanabilmektedir. Aynı zamanda kimlerin ürün ya da hizmetlerinizle ilgilendiği ve satın almadan önce incelediği de görülebilmektedir. Bu sayede bu veriler ile yeniden pazarlama kampanyaları yapılabilmekte, potansiyel müşterilere erişilebilmektedir.

Lütfen Teklif Alınız

Neden Bisitelazım ✌️

7 Yıllık Tecrübemize, Alanında Uzman Ekibimize, Güçlü İletişimimize, Yaratıcılığımıza Güveniyoruz.

E-Posta Adresimiz

bilgi@bisitelazim.net

Telefon Numaramız

+90 531 747 84 28

Çevrimiçiyiz, Bize Hemen Ulaşabilirsiniz